reklama

Hanba europoslankyne Flašíkovej

V čase, keď celý demokratický svet zo zdesením pozeral na anexiu Krymu k Ruskej federácii, čo sa v Európe nestalo od 2. svetovej vojny, šokovala dvojka na kandidátke Smeru svojim vyhlásením, že referendum na Kryme bolo demokratické a treba ho rešpektovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)

Pripomeňme si, že toto referendum vyhlásila vláda, ktorá vznikla v parlamente obsadenom "neznámymi" ozbrojencami, ktorí odtiaľ vyhnali všetky médiá a poslancom odobrali telefóny. Bolo vyhlásené v extrémne rýchlej lehote, dva týždne od vyhlásenia po uskutočnenie, bez akejkoľvek férovej kampane. Uskutočnilo sa za vojenskej okupácie Krymu pod hlavňami cudzích vojakov. Bolo v zásadnom rozpore s Ústavou Ukrajiny, ktorá platí aj na území Autonómnej republiky Krym. Nehovoriac o výsledku, keď napríklad v obvode Sevastopoľ bola účasť skutočne demokratických 123 %, keď sú svedectvá ruskej novinárky a ďalších osôb, ktoré bez problémov odvolili s ruskými pasmi, hoci na Kryme nikdy nežili. Pripomeňme si informácie od pozorovateľov, že dochádzalo k manipuláciám s volebnými lístkami. Atď., atď...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiadny normálny štát nemôže uznať takéto "referendum". Ani ho neuznal. Kto ho uznáva a považuje za demokratické, stavia sa proti celému systému medzinárodných vzťahov, ktorý tu roky funguje. Ak niekto obhajuje anexiu Krymu zo strany Ruska, pokojne môže obhajovať aj anšlus Rakúska, Mníchovskú dohodu, ktorými ČSR prišla o Sudety, alebo Viedenskú arbitráž, keď Slovensko prišlo pred II. svetovou vojnou o svoje južné územie. Bude súhlasiť pani Flašíková aj s tým, keď sa bude chcieť Kosovo pričleniť k Albánsku (lebo aj Kosovo bolo v minulosti autonómnou súčasťou Srbska, tak ako Krym Ukrajiny), alebo keby náhodu nejaký okres na Slovensku požiadal o pripojenie k cudziemu štátu ?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Takýmito jednostrannými krokmi a okupáciou cudzích území štáty v modernom svete vznikať nemôžu. Demokratické spoločenstvo sa proti tomuto musí jasne postaviť. Postoje SDKÚ-DS boli v tomto vždy konzistentné. Boli sme prvou relevantnou stranou na Slovensku, ktorá sa postavila proti samostatnosti Kosova, napriek tomu, že ho presadzovali USA aj väčšina štátov EÚ. Teraz sa ukazuje, že Západ vtedy urobil chybu a mali sme pravdu. Ak takto nemohlo vzniknúť Kosovo, nemal by nikto uznať ani Krym, ani Podnestersko, ani Abcházsko ani Južné Osetsko.

Ak nepomenujeme veci pravými menami, ak teraz budeme zatvárať oči pred flagrantným porušovaním medzinárodného práva, kde sa to potom zastaví ? NR SR včera prijala uznesenie k Ukrajine. Aj vláda SR a najmä ministerstvo zahraničných vecí, napriek tomu, že im to dlhšie trvalo, v poslednom čase dáva k Ukrajine a Krymu stanoviská v súlade s európskou líniou. Len to, čo hovorí pani Flašíková, je úplne mimo oficiálnej zahraničnej politiky Slovenska, aj celej EÚ.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Robert Fico pri predstavení eurokandidátky Smeru povedal: „Chceli sme, aby tam boli ľudia, ktorí z hľadiska našich národnoštátnych záujmov boli jasne orientovaní, aby bola dobrá koordinácia s vládou, prezidentom, s NR SR.“ O pár minút všetky jeho slová pani Flašíková poprela. Záleží Smeru na tom, aby mal na kandidátke takúto osoba, ktorá navyše naposledy utrpela nevídané fiasko v župných voľbách? Osobu, ktorá sa v Európskom parlamente preslávila akurát záujmom o populáciu tresky v Baltskom mori, recykláciou lodí, problematikou osirotených diel a množstvom ďalších takýchto vážnych tém, z ktorých majú občania Slovenska nepochybne úžitok.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Zbaví sa Smer tejto kandidátky, alebo sa pani Flašíková ako hanba Smeru stane aj hanbou Slovenska?

Ivan Štefanec

Ivan Štefanec

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  58x

Poslanec Európskeho parlamentu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu