Vysokoškoláci – ďalší boháči na oholenie

Autor: Ivan Štefanec | 4.9.2012 o 16:00 | (upravené 4.9.2012 o 17:27) Karma článku: 13,05 | Prečítané:  2152x

Dennodenne sa dozvedáme, kto sú to tí boháči, ktorí doplatia na opatrenia vlády jednej strany. Po živnostníkoch, sporiteľoch v druhom pilieri, dohodároch popri práci, či  občanov, ktorí sa odvolávajú na rozhodnutia úradov, sú to aj vysokoškoláci, ktorí si popri štúdiu privyrábajú. 

Potom, čo socialisti minulý mesiac schválili platenie odvodov z brigád vysokoškolákov, presadzujú ešte aj plošné zrušenie daňového bonusu pre nich a pre ich rodičov. Napríklad rodina s dvoma vysokoškolákmi, ktorí si privyrábajú po 150 eur mesačne, príde tak týmito zmenami spolu až o 130 eur.

 

Nezamestnanosť mladých ľudí je na Slovensku jedna z najvyšších v EÚ. Máme ešte v živej pamäti, ako Robert Fico po stretnutí s José Manuelom Barrosom verejne vyhlasoval, že sa ju bude snažiť znížiť. Odvody z brigád ale budú viesť k zníženiu reálnych miezd študentov a k ich ešte menšej zamestnanosti. Študenti budú mať ešte menej možností získavať pracovné návyky a zvyšovať si tak svoju cenu na trhu práce.

 

Ďalší údajní boháči na oholenie sú teda pracovití študenti a ich rodičia. Namiesto  úsporných vládnych opatrení tak vláda jednej strany ide po krku zas len a len aktívnym a zodpovedným.

 

Nezamestnanosť mladých ľudí sa takýmito deštrukciami rozhodne nezlepší. Na rozdiel od vlády budeme aj naďalej presadzovať, aby dohody do výšky 190 eur neboli vôbec zodvodnené a aby mladí ľudia do 25 rokov mohli pracovať na dohodu tak, ako pred augustovou zmenou. Verím, že takéto úpravy by vysokoškolákom zlepšili situáciu a zvýšili im aj šance zamestnať sa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?