Prah citlivosti

Autor: Ivan Štefanec | 21.10.2013 o 13:39 | (upravené 21.10.2013 o 15:03) Karma článku: 18,89 | Prečítané:  1470x

Skúšanie hranice prahu citlivosti ľudí – to je jediné vysvetlenie nezmyselného návrhu zákona o podpore cestovného ruchu. ·         Viete si predstaviť, že aj dnes sa dá zaviesť nová forma dotácie? ·         Viete si predstaviť nové právomoci ministra? ·         Viete, ako dať viac ako 2 milióny eur ročne kamarátom?

Áno, všetko sa to dá. Stačí si vymyslieť zákon. V tomto prípade na údajnú „podporu cestovného ruchu“ a zadať tam podmienku, že minister bude rozhodovať o dotácii pre toho, kto „zabezpečí“ minimálne na 5 nocí na Slovensko vízového turistu. Ak sa Vám zdá, že takíto turisti chodia predovšetkým do Vysokých Tatier a najmä do zariadení, ktoré cieľavedome skupuje a buduje jedna finančná skupina, máte pravdu. Čo na tom, že drvivá väčšina turistov príde na Slovensko z Česka, Poľska a Nemecka. Čo na tom, že priemerná doba prenocovania u nás nedosahuje ani 3 dni. Čo na tom, že sa celkom úspešne rozbehli regionálne organizácie cestovného ruchu. Podmienka v zákone je jasná a presne šitá na mieru.

Podvod s SPP ešte ani nestihol vychladnúť a tá istá skupina, zapletená do tohto škandálu, už má chuť na ďalšie verejné zdroje. Dokonca cez novo vymyslenú dotáciu, ktorá by mala každým rokom rásť, až ku 3 miliónom eur. Keď som na to upozornil na tlačovke, ešte v ten istý deň reagoval ministerský hovorca informáciami o stiahnutí tohto návrhu zákona. Keď sa ale pár dní nič nedialo, vyzval som na čin predsedu parlamentu. Opäť žiadna reakcia. Následne mal minister Počiatek toľko drzosti, že návrh zákona napriek mediálnym tvrdeniam predstavil v parlamente. Po nakladačke síce pripustil, že „to možno nepôjde“, ale môj procedurálny návrh na stiahnutie zákona (podľa očakávania) neprešiel.

Kde je teda až prah citlivosti? Koľko dôkazov budú ešte potrebovať občania, aby pochopili? Ten istý minister, ktorý bol pristihnutý na jachte tej istej finančnej skupiny v čase citlivých informácií o výmennom kurze koruny za euro (a následných miliónových ziskov úzkej skupiny ľudí), predkladá bez bázne a hany návrh zákona evidentne v jej prospech. Keď ho odhalím, trápne sa vyhovára a následne sa pokúsi o to isté v parlamente znova. Je to pre neho tak dôležité, že neváha radšej zlikvidovať 38 regionálnych organizácií cestovného ruchu, len aby zaviedol novú dotáciu na mieru kamarátom. V normálnej krajine by už nebol ministrom pri prvom škandáli. U nás na to potrebujeme prelomenie prahu citlivosti ľudí, ktorí vláde jednej strany ešte stále tolerujú ruinovanie našej krajiny. Napriek tomu všetkému verím, že prah citlivosti bude prelomený. Aj keď to stojí (a bude stáť) neskutočne veľa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?